Se incinge cuptorul la 200⁰.
Intr-un vas, se bate untul cu zaharul.Se adauga ouale, laptele si esenta de vanilie si se mixeaza.Separat, se amesteca faina cu parful de copt si bicarbonatul apoi se incoproreaza in amestecul cu unt.Se inglobeaza in final muesli si ciocolata.Din aluatul obtinut se formeaza bilute care se aseza intr-o tava tapetata cu foaie de copt, la o distanta de 3-4 cm una de alta.
Biscuitii de coc 10-15 minute, pana cand au crescut putin si s-au rumenit.
http://lauradfood2.blogspot.com/
Pentru aceasta reteta, m-am inspirat de la Timea.
Supa-crema de cartofiDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește