Grisul se fierbe in lapte, amestecand continuu. Se ia vasul de pe foc, se raceste putin,se adauga oua,amestecand pentru omogenizare. Din aceasta compozitie se ia cu lingura si se formeaza galuste , care se pun la fiert cu apa clocotita si sare.
Reteta luata de la Rocsi! Super, super bun!
Desert cheesecake cu oreoDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește