Intr-un vas se amesteca oul cu faina, zaharul, bicarbonatul, scortisoara si esentele.Se toarna laptele si apa minerala incet, amestecand continuu pana se obtine un aluat omogen.Se adauga merele rase si stafidele si se amesteca.
Se incinge o tigaie la foc potrivit.Se unge cu putin unt/margarina topit(a).Se pune cate o lingura de amestec pentru fiecare placinta si se prajesc placintelele pe ambele parti pana se rumenesc.Placintelele se servesc calde sau reci.
:) Pentru mai multe retete noi vizitati blogul http://lauradfood.blogspot.com/
va las tortul asta sa-l aveti pe dimineata, ca eu nu ma pot trezi cu noaptea-n cap sa va dau dulce la cafea :)))))
Tort cu crema de cafeaDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește