Am spalat pieptul de pui si l-am taiat cubulete nu foarte mari.Am curatat si pisat usturoiul, iar lamaia am stors-o.Intr-o tigaie am calit in uleiul de masline cuburile de pui.Cand s-au gatit cam 90% am adaugat usturoiul si zeama de lamaie.Am lasat la foc mic aproximativ 10 minute pana a scazut zeama.
Modul de servire nu e tocmai european.Intr-o bucata mica de lipie se pune un cub de pui si apoi se intinge in humus.Eu am facut-o romaneste si am folosit furculita.Au ras de mine dar obiceiurile vechi se schimba greu.
Pofta buna!
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește