Se face crema din 4 oua cu 6 linguri de zahar pe aburi se pun si se invarte mereu pana capata consistenta si se vede fundul oalei, se lasa la racit si apoi se freaca un pachet de unt sau margarina bunica cu crema in care in prealabil s-a pus cacao, eu am pus nes dizolvat in putina cafea, cafea pe care am pregatit-o pentru insiropat biscuitii, apoi se aseaza biscuitii pe tava, depinde ce fel de tavi aveti, la mine intrau 2 randuri de cate 6 biscuiti si in inaltime cat va tine crema, am pus cam 6 straturi!
Daca faceam mai multe,era mai bine ca-s bune rau!!
Mini quiche cu rosii si maslineDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește