Intr-un bol punem ciocolatile taiate bucati, adaugam margarina taiata bucati.
Intr-un bol punem ciocolatile taiate bucati, adaugam margarina taiata bucati-si punem bolul pe o cratita cu apa fierbinte, amestecam bine pana se formeaza o crema pe care o amestecam bine sa nu fie cocoloase sau ciocolata nedizolvata.
O luam de pe cratita si adaugam 4 pahare de orez expandat, amestecand bine pana compozitia devine omogena, adaugam fructele si nucile si stafidele, adaugam putin coniac sau rom dupa dorinta-eu prefer coniac, merge mai bine cu fructele-eu il pun pe stafide pana se face crema.
Amestecam bine compozitia si o asezam in doua tavite de chec si lasam cateva ore la rece. Se pot orna cu putin fulgi de cocos.
Usor de pregatit foarte gustos si vegan.
Reteta luata de la Rocsi! Super, super bun!
Desert cheesecake cu oreoDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește