Apa ca zaharul se pun pe foc si se lasa sa fiarba aproximativ 5 minute, pana devine un sirop. Apoi se ia de pe foc si se adauga untul taiat bucati, se amesteca pana se topeste. Se adauga dupa preferinta fiecaruia stafide, nuci, etc. Se cerne laptele praf si cacaoa peste acest sirop. Se amesteca foarte bine si repede sa nu se intareasca si sa nu se faca cocoloase.
Daca vrei sa fie alb nu adaugi cacao si reteta se face la fel.
Tava trebuie pregatita cu o foie de plastic si peste putin de unt. Se pune ciocolata .
Se lasa sa se raceasca 12 ore daca rezista, dar la mine nu a rezistat, ca sa fie buna, buna.
Pofta buna sa ai!
Ma gasiti si pe blogul meu culinar www.buntati-culinare.blogspot.com
Carne de pasare crescuta in curte, taitei cu ou preparati in casa si... multa dragoste :X Poftiti la masa! >:D
Supa de pasare, cu taiteiDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește