Se face un sirop din zahar,vanilie si 500 ml apa.Cand clocoteste se adauga fructele curatae decoaja sau nu,desfacute in jumatati si se mai lasa sa fiarba la foc mic inca 10 minute,apou se scot si se lasa sa mai scada siropul cateva minute
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește