Seamana muult cu cele de la KFC,dar nu sunt cele originale. Ale mele sunt (dupa cum zice Thomas) MFC :)). S-au mancaat ataaat de repede incat am apucat sa fac doar 2 poze,dintre care una stearsa.Acestea sunt printre ultimele bucati ramase (am apucat sa le fac poza repede pana restul au baut apa :)) ),restul le-am mancat cu cartofi pai si sos de maioneza (am amestecat maioneza cu un catel de usturoi si putin cimbru).
Spalam si taiem pieptul de pui in fasii mai lungi.Il punem 2-3 ore la frigider(sau cel mai bine peste noapte) in sosul pentru marinata : amestecam laptele,cubul knor,1 lingurita de sare,1 lingurita de usturoi granulat. Trecem carnea prin cele trei boluri,in ordine: 1.faina + chilli + usturoi granulat
2. ouale+ boia+sare
3. fulgii de porumb Prajim bucatile de carne in uleiul incins,apoi le scoatem intr-un bol cu servetel pentru a absorbi excesul de ulei.Pofta buna!
Cel mai simplu desert cu doar trei ingrediente!
Desert bomboane RafaelloDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește