1.Intr-o cratita , se pun urmatoarele ingrediente:sosul de soia,sosul caramel, sake-ul, ardeiul iute, sarea si piperul.Se lasa sa dea un clocot,apoi se ia de pe foc.
2.Se taie carnea de pui in cuburi.
3.Se infig cuburile de pui , alternand carnea cu ceapa , pe frigaruile de lemn, care au fost tinute 20 de minute in apa calda.
4.Se trec frigaruile prin sosul cu sake si se pun pe grill,la 200*C, ungandu-le mereu cu sos.Se servesc calde cu sosul ramas si garnitura la alegere.
Cel mai simplu desert cu doar trei ingrediente!
Desert bomboane RafaelloDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește