Orezul se fierbe in apa cu sare.
Feliile de soia se fierb in 2 l de apa cca.30 minute,impreuna cu concentratul de legume.Se lasa apoi sa se scurga.
Intr-o tigaie wok,se incing 2 linguri ulei si se prajesc inauntru bucatile de soia ,care au fost date inainte prin 2 linguri de amidon;se scot pe o farfurie.Se adauga si restul de ulei si se calesc ceapa tocata si ghimbirul taiat cubulete.Apoi se pun legumele congelate si se caleste totul la foc mijlociu.
Otetul se amesteca cu o lingura zahar,sosul de soia,vinul ,bulionul,1 lingura apa ,putina sare si restul amidonului.Se pune acest sos in tigaie ,peste
legume.Se introduc si bucatile de soia in tigaie sa se incalzeasca.
Se servesc legumele si soia alaturi de garnitura de orez.
Reteta de paste proaspete o gasiti aici: https://www.bucataras.ro/retete/paste-de-casa-84359.html
Paste cu rosii si ciuperciDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește