1.Se taie carnea bucati , se inabusa in ulei ,se scoate si se fierbe separat cu putina supa de carne .
2.In grasimea ramasa de la inabusit se pune ceapa tocata , faina , se prajesc putin si se sting cu putina supa in care s-a fiert carnea . Se adauga bulionul si otetul si se mai fierb 20 min.Se strecoara sosul si se pune peste carnea fiarta ,se adauga usturoiul taiat feliute , sare si piper dupa gust si se fierbe inca 20 minute.
3.Ostropelul se serveste cu garnitura de cartofi sau orez si un vin alb sec.
Cel mai simplu desert cu doar trei ingrediente!
Desert bomboane RafaelloDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește