Calim ceapa cu ardeiul si peperoncino, adaugam ficateii, mai lasam 10 minute,apoi sucul de rosii, sare, cimbru, patrunjel tocat. Mai lasam 20 minute, adaugam cate putina apa daca scade prea mult. Servim cu mamaliga.
Chiar daca este cald afara, tot ni se face pofta de o fasole cu afumatura. Sunteti de acord cu mine? :)
Ciorba de fasole boabe cu coasta afumataDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește