Blatul şi crema sunt cele de la amandine (2), făcut în formă specială de tort rotund, însiropat cu acelaşi sirop de zahăr şi capuccino. L-am asamblat în inel şi l-am dat la frigider peste noapte.
A doua zi, dimineaţa, am trecut la ornarea lui...să arate cât de cât ca un tort finisat şi numai bun de oferit. Sincer m-aş fi apucat să mă înfrupt din el...aşa cum era... neornat :))... dar........ l-am învelit într-un strat subţire de cremă de unt simplu, după care l-am învelit în pastă de zahăr turquoise.
L-am ornat cu o fundiţă, exact ca un cadou mic şi de suflet.
Carne de pasare crescuta in curte, taitei cu ou preparati in casa si... multa dragoste :X Poftiti la masa! >:D
Supa de pasare, cu taiteiDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește