Se curata usturoiul si se toaca marunt.Intr-un bol se amesteca uleiul de masline,ghimbirul,curry,usturoiul,vinul si puiul.Se amesteca bine si se pastreaza deoparte.Secretul este,ca puiul sa stea cateva minute in acest sos.Se sfarama bine porumbul si se pune pe o farfuie intinsa.La fel si faina.Intr-o farfurie se bat si ouale.Intr-o tigaie se pune ulei la incins.Puiul se trece prin faina,ou,porumb si se pune la prajit la foc mic-mediu.Se rumenesc pe ambele parti si se scot pe hartie absorbanta.Sper sa va placa!POFTA BUNA!!!
Chiar daca este cald afara, tot ni se face pofta de o fasole cu afumatura. Sunteti de acord cu mine? :)
Ciorba de fasole boabe cu coasta afumataDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește