Foile la lasam sa se dezghete.Ananasul il taiem in bucatele mici .Punem o cratita pe foc si adaugam margarina, zaharul brun, plicul de zahar vanilat,si ananasul.Lasam la foc 5 minute invirtind din cind in cind.In recipientuil mixerului adaugam praful de budinca si apa si mixam 3 minute incontinuu pina ce se ingroasa.Una dintre foi o taiem fasii de cca 1 cm.Cealalta foaie o taiem pe jumatate si adaugam pe fiecare cite 3 linguri din budinca.Finisam.Apoi adaugam ananasul si fasiile de la cealalta foaie.Le punem dea latul.Apasam pe margini pentru a nu iesi compozitia.Bagam la cuptorul preincalzit la 180 grade cca 25-30 minute.Scoatem,lasam sa se raceasca ,apoi taiem in bucati si servim .(optional---restul de budinca o putem folosi pentru a acompania strudelul)
Pentru aceasta reteta, m-am inspirat de la Timea.
Supa-crema de cartofiDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește