Se pune pieptul de pui la fiert in apa cu putina sare.I se ia spuma de deasupra,si se fierbe 10,15 min.Se scoate si se lasa sa se raceasca putin,pentru a putea fi taiat in suvite.Ceapa se curata si se taie cerculete.La fel si ardeiul.Ananasul se taie in cuburi mai micute.Se pregateste sosul pentru baza din:bulion,sosul picant si condimentele pentru pizza.Se ung bazele de pizza,se presara mozzarela si se adauga ceapa,ardeiul,ananasul si puiul.Se coace la cuptorul incins la 220ºC timp de 25min.Sper sa va placa!POFTA BUNA!!!
Pentru ca aveam niste budinca de fistic, am conceput o reteta in care sa o folosesc. Rezultatul: senzational!
Prajitura cu crema de branza si budinca de fisticDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește