Se curata legumele, se spala si se taie. Rosia si ceapa le las intregi. Se pun la fiert cu un praf de sare si 1 lingurita ulei masline. Cand sunt fierte, dar nu borsite, este bine sa fie un pic \"nefierte\" ca sa nu-si piarda vitaminele. Eu ceapa, rosia si ardeiul le scot si le arunc, bebelu\' meu nu le suporta. Restul legumelor se scot si se paseaza, cu blenderul de preferat. Se adauga din zeama de la fierbere pana obtineti concentratia dorita. Eu, spre exemplu, ii dau sub forma de piure de legume.
Pofta buna!
Cel mai simplu desert cu doar trei ingrediente!
Desert bomboane RafaelloDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tartă cu caise și înghețată - Deliciu aromat și răcoritorDe zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța...
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește